Heroes of the Storm (Gamers of Poland)

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2008-09-04 13:01:27

Ryszy

Zwykły

Skąd: Bełchatów
Zarejestrowany: 2008-08-27
Posty: 8
Punktów :   

Gear PVE vs PVP

Czy ktoś na przykładzie swojej profesji mogłby wytłumaczyć rożnicę pomiędzy itemami do PVP a PVE. Mnie Zairoth -dzięki poświęcił trochę czasu i wytłumaczył co nieco odnośnie warlocka.
Moja prośba do braci 70lvl (i nie tylko)o udział w tej dyskusji.
PS. Angielski znam i w necie pewnie dużo znajdę na ten temat ale proszę o Wasze opinie i uwagi.

Offline

#2 2008-09-04 15:40:04

Sardauker

Officer

Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2008-08-27
Posty: 22
Punktów :   

Re: Gear PVE vs PVP

UWAGA KOLEJNY DŁUGI POST


wytłumaczę Ci to na podstawie naramienników dla Rogue'a
PvP:
Opportunist's Leather Spaulders
219 Armor
+13 Agility
+31 Stamina
Red Socket
Yellow Socket
Socket Bonus: +3 Resilience Rating
Equip: Improves critical strike rating by 11 (0.5%).
Equip: Improves your resilience rating by 13 (0.3%).
Equip: Increases attack power by 22.

PvE:
Shoulderpads of Assassination
219 Armor
+25 Agility
+25 Stamina
Yellow Socket
Yellow Socket
Socket Bonus: +4 Stamina
Equip: Increases attack power by 42.

Porównajmy je pod kątem PvE bo na tym się znam.
PvP: 13Agi, 22AP, 11crit rating  -> co daje 35AP i ok.0,7% crit
PvE: 25Agi, 42AP -> co daje 67AP i ok.0,62% crit
Pomijam gemy bo w tym przykładzie są nie istotne.

Przy epikach różnice są większe.

W PvP liczy się przetrwanie czyli stamina i resilience- jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić. W PvE liczy się jak wysokie obrażenia zadajesz (w ujęciu klasy dps). Jako dps czy healer w większości walk, obrażeń da się uniknąć uciekając, przechodząc w inne miejsce itd i to zadanie healera żeby podtrzymał Cię przy życiu. Resilience to z punktu widzenia PvE cecha bezużyteczna.
Dam Ci pewien przykład. Była sobie pewna gildia która farmowała Black Temple. Potrzebowali warriora dps. Po oewnym czasie przyjeli gościa full-pvp-epic i po tygodniu już go w gildii nie było. Powód? Zadawał śmieszne obrażenia.
Teraz jest masa ludzi z pvp gear. Kiedy widze jak jakiś hunter się ogłasza że ma 11k HP, 28% crit i 1300AP to wiem już że to jest człowiek pvp. Mój hunter ma ekwipunek na poziomie Mount Hijal (później nie raidowałem z powodu wypadku samochodowego) i nigdy nie przekroczył 9k HP unbuffed. Ma natomiast 35% crit i 2100AP bo w PvE liczą się obrażenia a nie to, ile przetrwasz. To zadanie dla healera żeby utrzymał grupę przy życiu, ja jeżeli zrobisz overaggro to i tak zginiesz i tak, nie ważne czy masz 7k czy 12k HP.

Następna sprawa to +hit który każdy dps przydałoby się żeby miał za-capowany czyli osiągniętą maksymalną wartość (inna dla każdej klasy i specjalności). W przypadku rogue'a trzeba mieć chyba ok 230 (choć to nie maksymalna wartość, ale wystarczy). PvP gear nigdy nie da Ci takiej wartości.

Ostatnio edytowany przez Sardauker (2008-09-04 19:10:27)

Offline

#3 2008-09-05 07:56:22

Doomforge

Zwykły

1523858
Skąd: Mysłowice/Gliwice
Zarejestrowany: 2008-08-27
Posty: 16
Punktów :   

Re: Gear PVE vs PVP

Mi to tito Narazie bujam się w PvP, bo i tak niedługo pojawi się WotLK i zdobywanie itemów zacznie się na nowo na 80 lvlu wtedy na pewno będę starał się zdobyć ekwipunek do pve.

EDIT

A jak jest z bronią ??? Czy te zdobywane za honor w PvP są dobre czy są lepsze do zdobycia, które w PvE bedą lepiej się spisywać?

Ostatnio edytowany przez Doomforge (2008-09-05 08:10:13)


FOR THE HORDE

Offline

#4 2008-09-05 09:09:51

 PRIME

Admin

Skąd: Biohazard Zone
Zarejestrowany: 2008-08-26
Posty: 47
Punktów :   

Re: Gear PVE vs PVP

pve są lepsze


Sup/Assa/Tank

Offline

#5 2008-09-05 12:07:45

Sardauker

Officer

Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2008-08-27
Posty: 22
Punktów :   

Re: Gear PVE vs PVP

bronie pve są lepsze ale np. sztylety których ja używam to są te z pvp. Ich odpowiedniki PvE pojawiają się na końcu Karazhanu więc warto poświęcić czas żeby je zdobyć (te pvp).

Generalnie Blizz zniszczył początkowe PvE dając możliwość kupna epików pvp za honor. Jedynym plusem tego jest to, że "zwykli" gracze mają możliwość zdobycia epickich przedmiotów i będzie im łatwiej w levelowaniu do 80.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.piastowskimedlow.pun.pl www.wings3d.pun.pl www.lechactiveteam.pun.pl www.you-tube.pun.pl www.m2forum.pun.pl